Jak w przypadku każdej poprzedniej aktualizacji OSX, tak i tym razem aktualizacja Yosemite zainstalowała mi nową wersję PHP, wyrzucając przy tym, rozkosznie, wszystkie dodatkowe moduły, które w takim pocie czoła musiałem sobie ze źródeł kompilować. Ale co tam, pobrałem sobie źródła ze strony php.net, znalazłem potrzebne mi moduły, próbuję kompilować – a tu zonk, nie mam Command Line Tools.

Xcode zainstalowany, w ustawieniach pokazuje mi nawet 2 wersje command line tools do wyboru, ale działać z linii komend nie chce. Oczywiście można pobrać command line tools ze strony dla developerów Apple, ale można problemowi zaradzić szybciej – bezpośrenio z linii komend:

sudo xcode-select --install

I po temacie. Teraz sprytny mechanizm aktualizacji AppStore wyrzuci (przynajmniej u mnie się tak zachowuje) możliwość zaktualizowania command line tools, ale niczego nowego to nie wnosi. Co więcej, system u mnie, pokazał dostępne aktualizacje kilka razy i skończyło się to tym, że w historii aktualizacji mam już kilkanaście wpisów z Command Line Tools. Apple… :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.